پودر تنه کار آلومینیوم، فولاد و نقره

مقدمه

یکی از فرایند های اتصال دهی عملیات زرد جوشکاری می باشد که با فرآیندهای مختلفی انجام می پذیرد. در عملیات زرد جوشکای فلزات آهنی و غیرآهنی از نوع خاصی از روانسازها یا همان تنه کار استفاده می شود. این مواد کمک می کنند عملیات جوشکاری با سهولت انجام پذیرد. به معنای دیگر بکارگیری این مواد باعث حذف آلودگی سطحی در مسیر جوشکای می شود. بعلاوه تنه کار به جریان پیدا کردن مذاب در شکاف اتصال نیز کمک می نماید. دو محصول هیدیکا و داوین با فرمولاسیون خاصی به ترتیب برای عملیات زرد جوشکاری فولاد و آلومینیوم در شرکت بهسازان پوشش آتروپات طراحی و تولید شده. این شرکت سعی نموده تا علاوه بر مرتفع کردن مشکلات مربوط به این نوع مواد، از مواد مناسبتری جهت تولید استفاده نماید تا کیفیت عملیات زرد جوشکاری با فرآیند اکسی استیلن افزایش پیدا نمایید. از جمله قابلیت های این محصولات استفاده درحالت خمیری آنها می باشد. در ادامه به معرفی دو محصول هدیکا و داوین پرداخته می شود.

زرد جوشکاری

پودر زرد جوشکاری داوین

معرفی : از جمله پرکاربردترین فلزات در صنایع مختلف آلومینیوم و آلیاژهای آن می باشد. آلومینیوم به دلیل نجیب و فعال بودن کاربردهای گسترده ای دارد. اما معایبی که درهنگام جوشکاری در جریان فرآیندهای تولید رخ می دهد، مانند عدم تغییر رنگ دکمه جوش، نرم شدگی، ایجاد  ترکیدگی و مزاحمت لایه اکسیدی، باعث ایجاد مشکلاتی در هنگام کار با این فلز می شود. یکی از فرایندهای قدیمی، محبوب و ارزان برای جوشکاری آلومینیوم، فرآیند جوشکاری اکسی استیلن می باشد. در این فرآیند با بکارگیری نوع خاصی پودر که به تنه کار معروف می باشد، عملیات اتصال دهی را بدون مشکلات مطرح شده انجام می دهند. در همین راستا، شرکت بهسازان پوشش آتروپات توانسته با اتکا به توان داخلی و تلاش های بسیار این نوع پودرها را برای آلومینیوم و آلیاژهای آن بومی سازی و به دانش ساخت این نوع پودرها دست پیدا نماید. لذا این شرکت توانسته  تحت نام تجاری بهسازان پوشش آتروپات محصول خود را با نام داوین که به منظور زرد جوشکاری آلومینیوم طراحی شده است را به بازار ارایه نماید.

 مشخصات محصول : آلومینیوم از آن دست فلزات با قابلیت جوشپذیری ضعیف می باشد . این فلز در هنگام جوشکاری یا لحیم سخت به دلیل جذب گازهای مضر از اتمسفر دچار خلل و فرج می شود . جهت سهولت آبندی بهتر قطعات آلومینیومی از نوع خاص تنه کار استفاده می شود که آبندی حداکثری را فراهم می آورد . پودر تنه کار داوین محصول شرکت بهسازان پوشش آتروپات به منظور سهولت عملیات بریزینگ و یا لحیم سخت آلومینیوم تولید و ساخته شده است.

  • حجم محصول فوق 200 گرم می باشد.
  • متراژ بازدهی بستگی به نحوه مصرف هنگام کار دارد که بطور مفید برای 2000 متر خط جوش تعربف شده است.
  • همچنین تنه کار داوین بر اساس استاندارد AWS کد A 5.31 92 دارای طبقه بندی FB1-C می باشد.
  • محدود دمای عملیات لحیم سخت با این محصول 600 درجه سانتی گراد می باشد.
  • جهت تولید این محصول از مواد اولیه مرغوب استفاده شده تا بهترین نتیجه برای کاربر داشته باشد.

پودر زرد جوشکاری هیدیکا

معرفی: فرایند اکسی استیلن یکی از محبوب ترین، قدیمی ترین و پرکاربردترین فرآیندهای حال حاضر برای عملیات زرد جوشکاری می باشد. از جمله ملزومات مورد نیاز این فرآیند پودرهای تنه کار هستند. این نوع پودرها متناسب با نوع فلز پایه بایستی انتخاب شود چراکه هر یک ازاین نوع پودرها حاوی ترکیبات خاصی می باشند. از جمله کاربردهای پودر تنه کار می توان به عملیات زرد جوشکاری چدن، ورقهای گالوانیزه و اتصال الماسه های تراش و برش اشاره نمود که برای دست یابی به خصوصیات مطلوب در هنگام زرد جوشکاری استفاده می شود. از جمله مزایای استفاده از پودر تنه کار میتوان به کاهش پاشش مذاب، اکسیدزدایی و کنترل مذاب اشاره نمود. پودر تنه کار هیدیکا با ترکیبات خاص برای عملیات زرد جوشکاری با نام تجاری بهسازان پوشش آتروپات برای اهدافی همچون عملیات زرد جوشکاری چدن، فولاد، ورق های گالوانیزه، سگمنت های برش طراحی و تولید شده است. با توجه به بومی سازی فرمولاسیون ساخت محصول فوق، این نوع تنه کار را می توان جهت عملیات هارد فیسینگ نیزمطابق با سفارش تهیه و استفاده نمود.

مشخصات محصول:

  • حجم محصول فوق 200 گرم می باشد. 
  • متراژ بازدهی بستگی به نحوه مصرف هنگام کار دارد که بطور مفید برای 2000 متر خط جوش تعربف شده است.
  • همچنین تنه کار هیدیکا بر اساس استاندارد AWS کد A 5.31 92 دارای شماره طبقه بندی FB3-K می باشد.
  • محدود دمای عملیات لحیم سخت با این محصول 955 درجه سانتی گراد می باشد.
  • جهت تولید این محصول از مواد اولیه مرغوب استفاده شده تا بهترین نتیجه برای کاربر داشته باشد.
در صورت تمایل شما می توانید برای مشاهد محصولات مشابه این رده از سایت رسمی ESAB دیدن فرمایید. 

304 316 استنلس استیل استیل الکترود استیل الکترود تنگستن الکترود جوشکاری ترک گرم جوشکاری جوشکاری Co2 جوشکاری آرگون جوشکاری استنلس استیل جوشکاری استیل جوشکاری تیگ جوشکاری ذوبی جوشکاری فولاد جوشکاری میگ مگ حوضچه جوش خواص سایشی راندمان ذوب ریزساختار فلز جوش سایش سیم جوش سیم جوش نانو سیم جوش نانو پوشش سیم نانو پوشش عدد فریت عمق نفوذ جوش فلاکس فعال سطح فلز جوش فولاد زنگ نزن فیلر استنلس فیلر جوشکاری تیگ قلم جوش استیل متالورژی استنلس استیل متالورژی جوش متالورژی جوشکاری مقاومت ضربه پذیری نرخ ذوب پودر تنه کار پوشش نانو ژل جوشکاری تیگ ژل نانو تیگ کاهش هزینه جوشکاری کیفیت جوش